Masaż gorącymi kamieniami w Spa.

Gorące kamienie w służbie zdrowiu

Masaż gorącymi kamieniami w Spa.
Masaż gorącymi kamieniami w Spa.

Na pewno wszyscy zetknęliście się z usługą masażu gorącymi kamieniami. Być może mieliście już okazję taki masaż odbyć. Temat ten jest równie gorący i egzotyczny jak same kamienie. Postaramy się przybliżyć Wam to, czym tak naprawdę jest masaż gorącymi kamieniami.

Omawiany masaż z użyciem ciepłych kamieni od wieków były stosowany na terenach Dalekiego Wschodu. Wysoką skuteczność zabieg ten posiada głównie przez stymulację punktów na ciele wzdłuż kręgosłupa, prowadzących do mózgu, gdzie według dalekowschodnich tradycji umieszczone są ośrodki energii, nazywane czakrami. Czakry te wspierają pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, które odpowiadają za produkcję hormonów. Cała medycyna wschodnia opiera się na wykorzystaniu czakr i łączących je siecią meridian. Przede wszystkim w obecnie już mocno rozpopularyzowanej akupunkturze. Odpowiednio rozgrzane kamienie do masażu układane są zgodnie z mapą czakr, które to znajdują się na ciele człowieka. Gorące kamienie, prawidłowo umieszczone w miejscach czakr, a następnie przesunięte na meridiany, sprawiają że w ciele człowieka dochodzi do swobodnego przepływu energii.

O to siedem czakr: podstawowa, seksu, splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka i korony głowy.

Trzy najważniejsze zostały zaznaczone wytłuszczonym drukiem. Energia zablokowana w tych miejscach ma negatywny wpływ na cały organizm i funkcje narządów wewnętrznych. W organizmie powstaje dysproporcja emocjonalna oraz duchowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *